Daniel CIeślik

DANIEL CIEŚLIK

 

W 2003 roku, w mieście “świętej wieży” powstaje pracownia architektoniczna Anta Architekci. Powołuje ją do życia Daniel Cieślik.

Niespełna dwa lata wcześniej uzyskuje dyplom Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz międzynarodowy dyplom Royal Institute of British Architects (RIBA). Z wielkim sentymentem i przymrużeniem oka wspomina początki pracowni w piwnicy swojego dziadka. Od tego momentu zmienia się wiele... Pracownia szybko zostaje doceniona przez branżę i zyskuje uznanie inwestorów. Daniel pytany dlaczego klienci wybierają właśnie jego, odpowiada: “Bo nie odpuszczam!”

Dziś mija 16 lat działalności, pracownia ma na swoim koncie ponad 800 zrealizowanych projektów w Polsce i poza jej granicami, a zespół liczy 20 osób. Każdy projekt to efekt niezwykle wyrazistego i autentycznego stylu projektanta. To również wsłuchanie się w potrzeby inwestorów. To balans między rzemiosłem a artyzmem. Na pytanie, dlaczego architektura - Daniel Cieślik odpowiada: “Ponieważ czasem udaje się zrobić dzieło sztuki, które daje schronienie i bezpieczeństwo.”

  • Instagram

"Wolno nam ponosić porażki pod warunkiem, że wszystko robimy na 100%"

René Redzepi