Przeznacznie: Hotel / SPA

Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Rok: 2012

Status: W trakcie realizacji

Powierzchnia użytkowa: 4021 m²

Wielkość działki: 4717 m² 

Nr referencyjny: 059

Nowoczesny hotel w zabytkowej kamienicy pod Jasną Górą spod kreski ANTA Architekci

Kamienica pod numerem 17 u zbiegu ulic św. Barbary i św. Kazimierza w Częstochowie to piętrowy budynek pochodzący z początku XIX wieku. Jesteśmy dumni, że przyczyniamy się do przywrócenia dawnego blasku tej budowli - mówi Daniel Cieślik, główny architekt, założyciel pracowni Anta Architekci.

Projekt adaptacji zabytkowej kamienicy na cele hotelowe został zaakceptowany przez konserwatora zabytków. Hotel zostanie oddany do użytku w 2020 roku. Budynek ma 3 kondygnacje nadziemne oraz 1 podziemną. Zaplanowano w nim do dyspozycji gości 48 pokoi i 4 stumetrowe apartamenty. W hotelu znajdzie się także ogromna sala balowa, sale konferencyjne, restauracja, pub, spa w piwnicy oraz parking dla gości. 

Historyczne budynki to zawsze wyzwanie. Szanujemy przeszłość i cieszymy się, że możemy przyczyniać się do rewitalizacji obiektów zabytkowych – dodaje Daniel Cieślik. Fasada została zachowana, ale wybudowane oficyny na tyłach obiektu są już nowoczesne. W ogromnej piwnicy, gdzie znajdzie się spa, architekci odnowili piękne ceglane stropy, ułożone w jodełkę. Ocalili też kamień ścian wewnętrznych, który zostanie podkreślony dużymi powierzchniami szkła połączonego z metalem. Klimat będzie niesamowity, jedyny taki w Częstochowie. Nie możemy doczekać się efektu końcowego - opowiada architekt.

Pisali o nas:

58708031_2340495469552408_21125831689544